PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bursa'da neler yapabilriz?

arCUPRA
21-11-2008, 20:24
Merhaba arkadaşlar. Bugün Abdullah arkadaşımla Bursa organizasyonunda neler yapabiliriz diye konuştuk. Sizin fikirlerinizi almak isterim,sizin beklentileriniz nelerdir? Bursaya geldiğinizde neler yapmak istersiniz? Daha 1 ay var ama ortak istekler doğrultusunda bişeyler olsun istiyoruz. İsteklerimizi ve fikirlerimizi burda paylaşalım istedim,paylaşırsanız sevinirim.

HHaKo
21-11-2008, 20:25
Bursaya hiç gitmedigim için ne yapılır ne edilirde bilemiyorum. Bence sizin söylemeniz gerek yapabileceklerimizi oralı olan sizsiniz :)

Onyuss
21-11-2008, 20:25
pideli köfte ve iskender yada bir kasap muhabbeti olmalı bir kısmında :P
sırf gırtlagım

arCUPRA
21-11-2008, 20:28
Öyle tabi,bizden iyi kimbilir:) Ama en azından nerler yapmak istediğinizi öğrenebilirsek biz de ona göre uygun bişeyler ayarlamaya çalışıcaz Bursa'da. Bu arada mehmet arkadaşımız için özel birşeyler ayarlamak gerekicek:)

HHaKo
21-11-2008, 20:30
Öyle tabi,bizden iyi kimbilir:) Ama en azından nerler yapmak istediğinizi öğrenebilirsek biz de ona göre uygun bişeyler ayarlamaya çalışıcaz Bursa'da. Bu arada mehmet arkadaşımız için özel birşeyler ayarlamak gerekicek:)

Yok mehmet arkadaşı biz sabahtan iskenderciye bırakırız akşam alırız sen ona kafanı yorma kardeşim :D

arCUPRA
21-11-2008, 20:32
Valla en iyisi o bence de :) hatta onu merkeze bırakalım,pideli köfteci ile iskenderci yakın birbirine:) daha makbule geçer

Caner_FR
22-11-2008, 00:51
hava kosulları etkılemesze bursada gezılecek gormeye deger cok yerler var.bız bursalılar olarak mısafırlerımızı en ıyı sekılde memnun etmeye calısacagız.

Leonturco
22-11-2008, 01:41
Mudanya'ya mutlaka götürmeliyiz bence. Hatta ilk buluşma noktası Mudanya olsun. Hem yol da sakin olur sabah. Üstelik orada fotoğraf çektirecek yerler de var. Alsancak İskelesindeki gibi olur.
Pideli köfte konusunda hemfikirim. Nasılsa döneri her yerde yerler ama pideli köfte tam anlamıyla Bursa'ya özel.
Ece Erhan Kul

leon sport
22-11-2008, 03:19
biri yemektenmi bahsetti :)

howercraft
22-11-2008, 03:21
ben sana hiç bişey demiyorum zaten yarım ekmek köfte 3 hamburger 1 mercimek çorba gel bi de beni ye kanka ya :)

ama pideli köfte veya iskenderde her türlü sınırları zorlarım

leon sport
22-11-2008, 03:24
ben sana hiç bişey demiyorum zaten yarım ekmek köfte 3 hamburger 1 mercimek çorba gel bi de beni ye kanka ya :)

ama pideli köfte veya iskenderde her türlü sınırları zorlarım
izmir de : 6 çift kaşarlı tost 8 kutu kola 1 bardak ayran 3 porsiyon köfte 1 porsiyon profiterol 1 porsiyon salata 1 galon su :):):)

AHHA
22-11-2008, 10:55
izmir de : 6 çift kaşarlı tost 8 kutu kola 1 bardak ayran 3 porsiyon köfte 1 porsiyon profiterol 1 porsiyon salata 1 galon su :):):)

helali hoş olsun kardeşim, maaşallah...

bu arada bursa ya 2000 yılıydı sanırım gitmiştim merkez denebilecek yüksek bir yerde bir mekan vardı 3-4 katımıydı artık, bir katı oyun salonu, bir katı pastane falan, bir katı cafe ne bileyim bu tarz bi yerdi, orası duruyor mu acaba, şöyle kuş bakışı bir yerdi onu merak ediyorum, gerçi ne kadar anlatabildim bilmiyorum..?

AHMET1907
22-11-2008, 13:03
Postanenin yanındaki pideli köfte yapan yer duruyosa kesin oraya gidelim

gkn
22-11-2008, 13:08
Desenize bursadaki restaurantlar prim yapıcak zengin olcak bizde bilal ve onur varken :P :D hemen oraya bi sct restaurant açalım :P

pascal
22-11-2008, 13:22
ama allahtan onurun tatlıyla arası pek yok :P

06 levent 534
22-11-2008, 14:17
sabah kahvaltısı iyi olsun gerisi boş bence zaten kahvaltı niyetine iskenderde yeriz köftede :P :P :P

isahin
22-11-2008, 23:25
Aslında gezme işi yalan oluyor her buluşmada:)
Yemek,resim ve sohbet ağırlıklı ve bu durumdan pek şikayetçi olan da yoktur:)
Bi kaç mekan belirlerseniz sanırım daha iyi olur. Hem yolda fazla zaman geçmez hem biribirimizle olma zamanımız artar.

slvest
22-11-2008, 23:32
Aslında gezme işi yalan oluyor her buluşmada:)
Yemek,resim ve sohbet ağırlıklı ve bu durumdan pek şikayetçi olan da yoktur:)
Bi kaç mekan belirlerseniz sanırım daha iyi olur. Hem yolda fazla zaman geçmez hem biribirimizle olma zamanımız artar.

Kesınlıkle ibrahime katılıyorum bencede gidecegimiz mekanlar bellı olursa daha ıyı olur zamanı daha ıyı kullanırız yolda fazla vakıt harcamayız hatta ımkan olursakı gıdecegımız yerler belırlenıp(burda bursadakı arkadaşlara iş düşüyor) plan yapılsa ve gıdılecek yerlerlede konusulsa bu yemek olur aklıma ilk gelen :D gibi daha faydalı olur dıye dusunuyorum üç aşağı beş yukarı gelecek kişi sayısı belli zaten...

Caner_FR
22-11-2008, 23:38
mutlaka gidilecek mekanlar gezılecek yerler belirlenecektir arkadaslar.bizlerde bunu dusunuyoruz zaten.

Onyuss
23-11-2008, 00:05
ama allahtan onurun tatlıyla arası pek yok :P
meyve ile aram yok ozanım :P
anladın sen

arCUPRA
23-11-2008, 00:50
Bizim de fikrimiz bu,sürekli düşünüyoruz.Gidilecek yerler belli olursa çok daha iyi olur,zamandan kazanırız.Yer sahipleriyle de konuşulur ona göre hazır olurlar bizim için ve daha memnun kalırız herşeyden.Biz kendimizi ev sahibi olarak görüyoruz ve siz arkadaşlarımzı en güzel şekilde ağırlamak istiyoruz.

ciga
23-11-2008, 09:43
ooh menü süper ya şimdiden acıktım :D hem gezelim hem yiyelim:) ya Busalı arkadaşlar biz nasılsa fazla bilmiyoruz Bursa yı, siz gezilecek güzergahı belirleyin yiyecek falan diğer konular arada gider her şekilde :)

fnasif
23-11-2008, 11:20
Gidilecek yerler arasında Bursa'yı kısmen tepeden izleyebileceğimiz Tophane'yi araya sıkıştıralım, fotoğraf için iyi bir seçenek olacağını düşünüyorum. Tarihe meraklı arkadaşların da hoşuna gidecektir burası.

Bir başka mekan olarak aklıma hafif şehir dışında kalsa da Çekirge tarafı Uludağ yolu üzerindeki tarihi çınar geliyor, her dalı bir ağaç misali olan bu yaşayan tarihi görmeyen arkadaşların da hoşuna gideceğini düşünüyorum.

Otopark sıkıntısı ne durumda olur bilemem ama Yeşil Türbe civarı da iyi bir seçenek olabilecektir, ama park sıkıntısı varsa burası pek uygun olmayabilir şehirde yaşayan arkadaşlar daha iyi karar verecektir. Benim Bursa mazim 1989 ile 1991 arasında kaldı, her 2 yıldaki ziyaterlerim sadece günübirlik ziyaretler olarak kalabildi.

Şehrin en uğrak alışveriş merkezlerinden biri de SCT ve marka tanıtımı için bir uğrak yeri olabilir.

fnasif
23-11-2008, 11:27
İstanbuldan gelecek arkadaşlara bir önerim olacak. İlk buluşma yeri Mudanya olacaksa buraya Gemlik sanayiden sonra kestirme bir yol var, yol biraz dar ve bol virajlı olmasına rağmen harika manzaralar bulunmakta. Zeytin bahçeleri ve muhteşem deniz manzarası eşliğinde yavaş ve oldukça keyifli bir seyahat olabilir. Yol üzeri yazlık tatil beldelerini gördüğünüzde deniz ve doğa severlerin Marmara'da böyle yerler mi varmış diyebileceğiniz güzellikler mevcut. Özellikle Kurşunlu beldesi benim en beğendiğim yerler arasında idi. Yol üzerinde sanırım 4 tane köy içerisinden asfalt zeminden Mudanya'ya ulaşabiliyoruz. Güzergah olarak keyifli bir seçenek olabilir.

kfy
23-11-2008, 12:09
faruk çok güzel dedin fakat hava şartları güzel olursa dediğin yapılır.tahmini 45 veya 50 araç olucak umarım hava şartları iyi olur ve yazdıkların gerçekleşir bende çok isterim bu güzergahı

leonkemal
23-11-2008, 16:28
Arkadaşlar biraz öne çekelim bence tarihi belliki kara kış olucak o tarihte ve tüm hayaller bahara kalıcak:(:(

fnasif
23-11-2008, 16:35
faruk çok güzel dedin fakat hava şartları güzel olursa dediğin yapılır.tahmini 45 veya 50 araç olucak umarım hava şartları iyi olur ve yazdıkların gerçekleşir bede çok isterim bu güzergahı

Kısmet diyelim o zaman Cezmi abi, buluşma yeri Mudanya olacaksa Gemlikten sonraki güzergahı yola çıktığımız gün de belirleyebiliriz. Sanırım bahsettiğim güzergahı biliyorsun, organizasyondaki güzergah için uygun olup olmayacağına siz daha iyi karar verebilirsiniz.

Arkadaşlar biraz öne çekelim bence tarihi belliki kara kış olucak o tarihte ve tüm hayaller bahara kalıcak:(:(

Kemal benin açımdan bayram haftası hariç öne alınması bir sorun olmayacak ama sanırım diğer katılımcıların da aynı yönde karar vermesi ve desteklemesi gerekecek.

CSZ
23-11-2008, 17:47
kemal abi doğru bi noktaya değindi... umarım havalar güzel olur =(

MLT50
23-11-2008, 17:58
Yenikapıdan feribotla geçmeyi tercih edenler açısından buluşma noktası olarak mudanya mantıklı,park sorununu da göz önünde bulundurursak mudanya weya dağ yolu bence ağır basar...uygun bir zamanda olursa bulusma bende bursadayım,katılmak ısterım

leonkemal
23-11-2008, 19:57
Ya arkadaşlar aralık sonunda ocak başında birde Bursada nasıl bi hava bekliyosunuz eminimki ya yağmur çamur gidicez yada asfalt V desen lastiklerle buzlu karlı yolda kaya kaya ve onca araba zor olucak gibime geliyo :(:(

arCUPRA
23-11-2008, 20:29
Gemlik mudanya sahil yolu çok güzel ama kötü havada gerçekten riskli.Arabalarımız da yay da var,ben son gittiğimde yol bozuktu.Bu açıdan da pek tavsiye etmem arkadaşlar

Caner_FR
24-11-2008, 01:00
Ya arkadaşlar aralık sonunda ocak başında birde Bursada nasıl bi hava bekliyosunuz eminimki ya yağmur çamur gidicez yada asfalt V desen lastiklerle buzlu karlı yolda kaya kaya ve onca araba zor olucak gibime geliyo :(:(
2003 yılından buyana bursa trafıgınde ehlıyetli olarak arac kullanıyorum ve şehrın merkez yollarında bugunedek asla sorun yasanmadı.kımsenın korkusu olmasın.ayrıcada hıc kıs lastıgım de olmadı.herzaman 4 mevsım:) korkulacak bı durum yok arkadaslar.en kotu sartlarda dahı mahalleden(mahallem uludagın etegınde) ıterek kaydırarak cıkartmıs oldugum aracımı merkez yollarında cok rahat hatta hıc sıkıntısız kullandım

miracbayram
08-12-2008, 20:30
Caner abiye tamamen katılıyorum şehiriçinde sorun olacağını zannetmem ama gemlik yolu pek kafama yatmadı sizin açınızdan çünkü yol dar ve çok virajlı uzun bir konvoy olacağından zorlanabilme riskiniz var.Mudanyaya gelicne harika manzaralar mevcut park açısındanda sorun çıkmaz burda(caner abi yıldıztepeden bahsediyorum)Daha başka çekirge uludağ yolu üzerindeki tarihi çınarda(inkaya)kesinlikle park sorunu olacaktır park sorununa gelmeden başka bi sorun olur ki buda çınara giriştir.Uludağ yolu gidiş geliş olan dar bir yol ve çınara girişte bir okadar dar yani biz oraya girmeye çalışırken uludağ yolu kilitlenecektir.Ve kısa bir not:Eğer çınar full boş olursa bizim araçlar anca sığar sanırım.Heykel (bursanın merkezi)tur atmaya uygundur ancak park sorunu ordada mevcut.Tophanede park sorunu olacağını zannetmem tabi bu o zamanki şartlara bağlı:hava durumu,doluluk oranı vs..benim aklıma şu anda başka bi yer gelmedi geldikçe buraya aktarıcam.Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım..Diğer Bursalı arkadaşlardan tavsiyeleri bekliyoruz..

gkn
08-12-2008, 20:32
arkadaşlar hava sıcaklıkları 10 derece kadar düşecekmiş kar bekleniyor umarım hava güzel olur

miracbayram
08-12-2008, 20:37
Evet bu geceden itibaren olacağı söyleniyor ama altını çizmek isterim şehiriçi sorun yaşanmaz.Belediyemiz iyi çalışıyo:)

gkn
08-12-2008, 20:38
Şehir içine gelirken uçarak gelemeyiz heralde, seatların uçma özelliğimi varda bilmiyorum :)

miracbayram
08-12-2008, 20:53
Yeni çıkmış otomatik marşpiyeller çıkıyo yandan 160 kmyi geçince havalanıyo..nasıl ama:)

SNL08
08-12-2008, 22:09
bizim V desen performans lastikler karda ucuoo yanliya yanliyaaa :)

CSZ
08-12-2008, 22:49
yaklaşık 6 senedir her kış bursaya giderim.. şimdiye kadar en ufak bi problemle karşılaşmadım =)

şefkat
23-05-2009, 11:04
tarihi yerleri gezmeye bayılırım
özellikle bursada orhan gazi beni çok etkiledi bir de uftade hazretlerinin hu çeşmesi

digiersoy
23-05-2009, 11:23
ama 6 ay önceydi:)

mayham85
23-05-2009, 11:25
demekkli yeni bir bursa buluşması zamanı gelmiş :D

cankan00
23-05-2009, 16:10
yaz aylarında yeni bir bursa organizasyonu hiçde fena olmazdı..:smoke:

schumi
23-05-2009, 16:14
sapanca buluşmasında yönetime bu isteğimi ilettim..artık kararı onlar verecek ;)

quoasimodo
23-05-2009, 22:25
eski tarihli bir konu...
konuyu kapatıyorum