PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : golf 6 yı test ettim.

taykac
23-11-2008, 13:25
Cumartesi öğle sonu golf 6 yı test ettim.Gaziantep bayiisi trendline 1.4 122bg beyaz renk golf ü test aracı yapmış.Arkadaşın 1.6 fsı aracını bakımdan almak için gittiğimizde bu yeni golfü test ettik.Arkadaşım aracını satıp yerine yeni golfü almayı düşünüyordu.Test edene kadar.Aracın dış görünümünde ön farlar çinliler gibi çekik gözlü olmuş:) ve arka stoplar farklı.Biraz daha basık bir görüntü oluşturmuşlar.Yeni bir golf çıkarıyorsan daha farklı ve sıra dışı bir dizayn oluşturulması gerektiğini düşünmeden edemedim.Dışı itibarıyla golf 6 dan ziyade golf 5 in makyajlısı olmuş gibi hissettim.İçine girdiğimde golf 5 le daha fazla farklılıklar gördüm.Ön göğüste bariz bir kalite farklılığı göze çarpıyor.Yani daha iyi.Göstergeler yeni ve bence güzel olmuş.Direksiyon daha iri gibi.Kapıların iç görünümü daha sportif.Koltuklar daha iyi sarıyor. Klima ve cd daha hoş görünüyor.Yani kısaca iç görünüm eskisine göre daha iyi fakat fiatına baktığınızda bu paraya bence daha iyi olmalıydı diye düşünüyorum.Test ettiğimin fiatı 39 000 ytl ve bomboş.ESP bile yok.Motorunu yazmaya gerek bile görmüyorum zaten aynı motoru leonlar kullanıyorlar.Yol izlenimlerime gelince vw grubun klasik ortak özelliği olan yol ve lastik sesi aynen devam ediyor.Fakat eskiye göre biraz daha az gibi.3000 devirde 6.vites 140 km hız uzun yol yakıt avantajı bakımından tatminkâr olacaktır.Daha fazla uzatmadan test sonucu olarak ben bu golfun leon kadar dolusuna 46000 ytl hayatta vermem.Arkadaşımda aracını yeni golf ile değişmekten vazgeçti zaten.Test ettğim araç 160 bglik olsaydı ve beni etkileseydi ne yapardım düşünüyorumda o fiata yani50 500ytl yine leon derdim.30-33 arası ikinci el 1.4 alır chiplerim aynı bg ye ulaşırım 20 000 ytlede cebime kalır diye düşündüm.

HHaKo
23-11-2008, 13:46
Tekin abi aşşagı yukarı aynı şeyleri düşünüyoruz, Ama bu artık bir golf klasigi, Yüksek fiyat, düşük standartlar, ve lansman ettikleri ''efsane tasarım'' sloganını hiçbir zaman göremedigimiz bir araba.. Bana sorarsanda bu yeni kasa degil resmen makyaj olmuş..

arests
23-11-2008, 14:47
yorumlar için teşekkürler, epey merak ediyordum ben de.

mayham85
23-11-2008, 15:09
elimdeki katalogda trendline 122 bg tsi modelinde esp olduğu yazıyor. sadece pancarlarda yok esp.
aracı bende inceledim test sürüşü yapma imkanım olmadı araç henüz gelmemiş ancak düşüncem elbetteki leondan fiyat farkı olacak bu normal bence o arabaya o para verilir inş ocak ayında bende verecem ama highline ama comfortline
trendline ın boş olduğu konusunda katılıyorum.

bu arada golfün dolusu leonunkinden daha doludur.

HHaKo
23-11-2008, 15:24
O odun gibi tasarıma binip bi haz alamadıktan sonra istedikleri kadar doldursunlar içini.. Highline golfe 47 milyar vermek resmen enayilik bence..

mayham85
23-11-2008, 15:27
tasarım zevk işidir ben beğenirim başkası beğenmez burası eleştirilmez.
ben v kasayı çok beğenerek aldım ancak binemedim o aracımdan sonra leonuda çok düşündüm ama bi leona binip arkasdından golfe binince yok abi aynı kalite hissi olmuyor bu yüzdende gözüm şimdi vı kasada.

Manowar_
23-11-2008, 16:13
bence leon golften oldukca ustun bir arac.

yco
23-11-2008, 16:56
Scirocco.. ;)

ismaiLL
23-11-2008, 18:51
Emre bence seninki tamamen günümüz gençliğindeki marka takıntısı denen olay.Yani birisi daha güzelken diğerine daha çok para vermek.Bİr pantolun markası LKE İse 10 milyondur Loft ise 140-150 milyondur.Belki lke daha güzeldir ama marka takıntısı olan adam bedava verseler yine onu almaz.Golf artık ne dış görüntüsü ile bana haz veriyor ne donanım seçenekleri ile.O kadar parayı verdikten sonra 2.0 TFSI Leon alırım golf'ün gtilerini avlarım.Ayrıca Leon gibi bir karizma arabaya binmekte cabası ;)

taykac
23-11-2008, 18:57
elimdeki katalogda trendline 122 bg tsi modelinde esp olduğu yazıyor. sadece pancarlarda yok esp.
aracı bende inceledim test sürüşü yapma imkanım olmadı araç henüz gelmemiş ancak düşüncem elbetteki leondan fiyat farkı olacak bu normal bence o arabaya o para verilir inş ocak ayında bende verecem ama highline ama comfortline
trendline ın boş olduğu konusunda katılıyorum.

bu arada golfün dolusu leonunkinden daha doludur.
Emre test aracında ESP yoktu ki trendline serisi idi.VWnin sitesindede trendline otomatik vitesde standart diye yazıyor.Madem vw düşünüyorsun yerinde olsam scirocco yu beklerdim ve dener öyle karar verirdim.Benim için farketmez bir de ondan alırım diyebilecek kadar maddi rahatlığın varsa pardon.:)

ciga
23-11-2008, 20:45
şahsen Golf e verilen para, Leonları gördükten sonra gereksiz geliyor gözüme artık. Çıkınca Scirocco çok daha mantıklı bi secenek olacak...
Tekin abi, test hakkındaki düşüncelerini paylaştığın için teşekkürler...

ZAFER
23-11-2008, 21:35
O odun gibi tasarıma binip bi haz alamadıktan sonra istedikleri kadar doldursunlar içini.. Highline golfe 47 milyar vermek resmen enayilik bence..

:clap::clap:

yılmaz
23-11-2008, 21:38
bence leon golften oldukca ustun bir arac.aynen katılıyorum.yeni golf eski golfun makyajlısı gibi duruyor

gns57
23-11-2008, 23:28
bugun vw bayısındeydım scıroccoyuda golfede baktm scırocco guzel arac dıs gorunum olsun ıcı olsun ama arkası cok dar ınıp bınmesı zor oluyo guzel araba ama 30000euro cok para gıbı golfe gelınce golfe hıc bakasım bıle gelmedı cok cırkın olmus gorunum olarak maf etmısler bence cok fazla degısıklıkte yok makyajlı kasa gıbı

skymz
23-11-2008, 23:33
Emre bence seninki tamamen günümüz gençliğindeki marka takıntısı denen olay.Yani birisi daha güzelken diğerine daha çok para vermek.Bİr pantolun markası LKE İse 10 milyondur Loft ise 140-150 milyondur.Belki lke daha güzeldir ama marka takıntısı olan adam bedava verseler yine onu almaz.Golf artık ne dış görüntüsü ile bana haz veriyor ne donanım seçenekleri ile.O kadar parayı verdikten sonra 2.0 TFSI Leon alırım golf'ün gtilerini avlarım.Ayrıca Leon gibi bir karizma arabaya binmekte cabası ;)

Ne güzel anlatmışsın İsmail ağzına sağlık...;)

leon sport
23-11-2008, 23:37
golf 4 dü 5 ti 6 çıkıyo scirocco geliyo falandı bunlar hikaye..leon efsane :)

GÖKHAN ŞİMŞEK
23-11-2008, 23:51
tasarım zevk işidir ben beğenirim başkası beğenmez burası eleştirilmez.
ben v kasayı çok beğenerek aldım ancak binemedim o aracımdan sonra leonuda çok düşündüm ama bi leona binip arkasdından golfe binince yok abi aynı kalite hissi olmuyor bu yüzdende gözüm şimdi vı kasada.
emrecim ben golf e hayatta binmemiş leonu da hiç görmemiş direk gitmiş almış biriyim vede hep golf mu alsaydım diye içimde kalmıştı(sadece takıntı) ki yazın bursada vw nin bütün araçlarına oturup içine dışına ilk kez bir bayide bakma şansı buldum ki sonuç:golf tamamen hayal kırıklığı yarattı bende leonuma binince ne kadar doğru bir iş yaptığımı farkettim.ben hep leonun tıkırtılarından mızlarım ama artvinde de eminim tıklamayacak araç yoktur yazın 4000 km yola çıktım arabam daha 5500 lerde idi ve 4000 km nin hepsinde artvin dışında tıkırtı sorunu yaşamadım ve arabamın ne kadar rahat konforlu ve ne manyak viraj döndüğünü gördüm...eminim golf de artvin de tıkır tıkır olur.....o yüzden ben leona binip golfe bindim hayal kırıklığına uğradım yemişim malzeme kalitesini sadece teyibin etrafı az daha süslü onu da geç leonun gece aydınlatmasına hastayım leonun direksiyonunun tutuşu tasarımı ve verdiği o mutluluk yeter golfün direksiyonu da iğrenç bir tasarıma sahip...o nedenle bence audi a-3 dahil leonun yanından bile geçemez ki nerede golf,millete arabamın 50-55 bin liralık olmadığını kaç kez anlattım artvinde ki 23000 nüfuslu bu ilde neredeyse bütün arabalar neredeyse lüks olmasına rağmen...caddeye çıkınca millet passata bmv x 5 e dönüp uzuuun uzuuun bakmıyo ama kırmızı leonu kaybolana kadar takip ediyo ben mantıklı açıklama istiyorum ben neden golf alayım???zaten leon deyince ooo leonmu diyo millet,mesela bir araba muhabbeti olan ortamlarda bile ben çok bilmiş yorumlar yaparım arabalar konusunda adam focus,jetta falan konuşuyo bende yorumlar yapıyom dönüp senin araban ne ki (bunları beğenmiyon) diye soruyolar leon diyorum çıt yok bu yeterrrrr!!!golf güzel araç alana hayırlı olsun.....

skymz
23-11-2008, 23:55
Ağzından bal akmış Gökhan hocam...:)

GÖKHAN ŞİMŞEK
23-11-2008, 23:57
Ağzından bal akmış Gökhan hocam...:)
aynı dilden konuşuyoz serkan abim...gerçekten de öyle.

ismaiLL
24-11-2008, 00:01
Ne güzel anlatmışsın İsmail ağzına sağlık...;)

Napim abi.Benim kafamda golf alan adamda direk marka takıntısı var yada parası çok harcayacak yer bulamıyor diye geliyor.

skymz
24-11-2008, 00:02
Kesinlikle haklısın Leonun varsa sana olan bakışlar değişik oluyor,insanların hayran hayran bakışları karşısında ben fazlasıyla gururlanıyordum,nasip olursa dükkan borcum bitsin hemen yeniden leon uma kavuşacağım..

skymz
24-11-2008, 00:05
Napim abi.Benim kafamda golf alan adamda direk marka takıntısı var yada parası çok harcayacak yer bulamıyor diye geliyor.

Bence marka takıntısının yanında zevk meselesi İsmail.Herkes binmesin leona ki Seat ayrıcalığı bizim gibi düşünenlere has olsun..
SEAT bir ayrıcalıktır ,anlatılamaz yaşanır...;)

Impetus
24-11-2008, 00:25
Golf sadece marka ya, leondaki albeni ı ıh yok olmamış

mayham85
27-11-2008, 02:55
Emre test aracında ESP yoktu ki trendline serisi idi.VWnin sitesindede trendline otomatik vitesde standart diye yazıyor.Madem vw düşünüyorsun yerinde olsam scirocco yu beklerdim ve dener öyle karar verirdim.Benim için farketmez bir de ondan alırım diyebilecek kadar maddi rahatlığın varsa pardon.:)

abi scirocco almam kullanım şartlarından dolayı bana uygun değil malesef dağa taşa çıkıoruz yeri gelio bagaja 400 500 kg inş. demiri bağ teli atıyorum passatta bile yaptım düşün:)
esp konusunda katalogda dediğin gibi yazıormuş dediğim gibi arabayı servise bırakırken ayak üstü baktım daha tam inceleyemedim vizeler dolayısı ile. haftaya ankaraya geçince doğuştaki benim golfü satan kızıda kapar çıkarım 40 45 dakka kurcalarım golfü zorların yazarım görüşlerimi.
birde herkes scirocco diyorda altı üstü golfün yandan yemişi ön konsol eos direksiyon gti birde vı kasaya kazara arka taraftan fil oturmuş demişler bunada scirocco diyelim.
yani adı scirocco olunca başka dünya oluyorda golf olunca niye olmuyor hepsinin kökü aynı şase aynı motor aynı ecu aynı şanzıman aynı gömlek farklı.
ismailin dediği markacılık olayıda scirccoda var sonuçta golfte değil.

ismailcim biraz seat fanı gibi düşünüyorsun ancak o kadar basit değil eğer ben 40 bin ytl gözden çıkardıysam hakkını isterim. ayrıca
2,0 tfsi dediğin makina gti dada var şase aynı şase değişen üzerindeki kılıf ne yaparsan yap temiz bir gti her zaman daha güçlü bile olsa cupradan daha fazla dikkat çeker tüm dünyada.

emrecim ben golf e hayatta binmemiş leonu da hiç görmemiş direk gitmiş almış biriyim vede hep golf mu alsaydım diye içimde kalmıştı(sadece takıntı) ki yazın bursada vw nin bütün araçlarına oturup içine dışına ilk kez bir bayide bakma şansı buldum ki sonuç:golf tamamen hayal kırıklığı yarattı bende leonuma binince ne kadar doğru bir iş yaptığımı farkettim.ben hep leonun tıkırtılarından mızlarım ama artvinde de eminim tıklamayacak araç yoktur yazın 4000 km yola çıktım arabam daha 5500 lerde idi ve 4000 km nin hepsinde artvin dışında tıkırtı sorunu yaşamadım ve arabamın ne kadar rahat konforlu ve ne manyak viraj döndüğünü gördüm...eminim golf de artvin de tıkır tıkır olur.....o yüzden ben leona binip golfe bindim hayal kırıklığına uğradım yemişim malzeme kalitesini sadece teyibin etrafı az daha süslü onu da geç leonun gece aydınlatmasına hastayım leonun direksiyonunun tutuşu tasarımı ve verdiği o mutluluk yeter golfün direksiyonu da iğrenç bir tasarıma sahip...o nedenle bence audi a-3 dahil leonun yanından bile geçemez ki nerede golf,millete arabamın 50-55 bin liralık olmadığını kaç kez anlattım artvinde ki 23000 nüfuslu bu ilde neredeyse bütün arabalar neredeyse lüks olmasına rağmen...caddeye çıkınca millet passata bmv x 5 e dönüp uzuuun uzuuun bakmıyo ama kırmızı leonu kaybolana kadar takip ediyo ben mantıklı açıklama istiyorum ben neden golf alayım???zaten leon deyince ooo leonmu diyo millet,mesela bir araba muhabbeti olan ortamlarda bile ben çok bilmiş yorumlar yaparım arabalar konusunda adam focus,jetta falan konuşuyo bende yorumlar yapıyom dönüp senin araban ne ki (bunları beğenmiyon) diye soruyolar leon diyorum çıt yok bu yeterrrrr!!!golf güzel araç alana hayırlı olsun.....

abi seninde biraz yanlı baktığını düşünüyorum.
neden dersen 255 bin km seata bindim gerçekten o kasa seatların kalitesi işçiliği tasarımı yaşıtlarının içinde golf dahil hepsinden iyi bu kmde bile aracımda tıkırtı yok ki b araç dağda taşta otoban şantiyelerinin servis yollarında binildi şehir içi kibar asfaltta değil.
ancak V kasanın yanıdna asla leon kalitede rakip olamaz leon sadece daha şık daha ucuz daha ulaşılaiblir.ben golfü aldım eskişehirde 5 hafta dolaştım güçlüde satış temsilcisinin dediğine göre o 5 haftada 4 adet sedefli grafit mavi tour donanımlı araç satıldı kimse golfün uygun renk ve uygulamalarla güzel olacağına inanmıyordu hepsine kapak oldu millet gidip benim aracın aynısını aldılar o 5 hafta içerisinde (sanırım o yaptığımız piyasanın nazarı değdi:D). odun gibi bir araba değil hatta yerine göre bir leondanda prestijlidir leonda artık görüntü kaldı eskisine göre. mesela gece aydınlatması demişsin ben bin kez golfün mavi kadranlarını ve ışıklandırmasını tercih ederim kırmızı beyaz uyumundan çok daha şık duruyor bu görmezden gelinmez.( yeni golfte en çok eleştirdiğim nokta buydu ben mavi kadranlarımı istiom beyaz istemiom)
bu arada elbetteki kalite farkı olduğu gibi fiyat farkıda olması çok normal. hatta trendline çok boş falan demiş abilerimiz bence boş olmak zorunda sonuçta trendline tsi golf reference tsi leon olması gibi bir olay.
ayrıca kasa daha yeni geldi fiyatları eleştirmek için doğru zaman deil çünkü daha ellerinde V kasalar var satmaları gereken ve bu araçları tüketene kadar VI kasanın fiyatı düşmez bu her yeni gelen araçta olur.

örn: ben golfü alırken 2007 haziranında leona baktığımda ne fsi vardı nede tsi tdi desen başka dünyaların paralarından konuşuluyordu alınıorsunuz ama o pancarada o zamanlar sırf espsi var diye 39000 ytl vermek bence enayilikti o zamanlar bende 38900 e 1,6 fsi golf goal aldım. 13 temmuz 2007 trafiğe çıkışı 19 ekim 2007 pert oluşu aradaki sürede 9500 km yol yaptım düşünün adanadan fullüyordum istanbul girişe kadar gidiyordu tam 986 km şehir içi ortalama 650 km hangi pancar o kadar gider? motoru geçtim stylence ile benimkinin arasında çok az fark vardı esp (tek önemli olan ki V kasa esp yokken bile o kadar iyi yol tutuyorsa esplisi nasıldır allah bilir) ve abuk sabuk sensörler o sensörler passatta var mesela şimdi daha 1 kez bile kullandığımı bilmem araba 16000 km oldu bu yüzden gözümde gereksizdi.leonun eksileri ise tavan çok basık iç mekan daha boğucu golf daha ferah a stünu görüşü kesmiyor leonlarda baş belası a stünu dönüşlerde görüş çok kısıtlanıyor. sonuçta ben o zaman 1,6 8v stylence parasına 1,6 fsi goal donanımda golf aldım. alırken ne kazandım çok daha ekonomik bir motor 6 ileri şanzıman çok daha kaliteli ferah ve şık bir iç mekan ne kaybettim esp ve abuk sabuk sensörler motor ve şanzıman farkıda onun maliyetini katlar zaten sonuç olarakta totalde çok daha iyi bir araç aldım.mesela şuan leonlarda tam ekran yol bilgisayarı yok özel sipariş istenmediği sürece ama golfte vardı ve oradan yol boyunca kurcalıcak oynuyacak bir sürü konfor donanımı ayarları (oyuncak diom ben onlara) vardı.hatta torpido ışığım bilem vardı:)
mesela exeoda bu leondaki eksikleri düzeltsinler ocak ayında satışa koysunlar exeo alırım ama golften inipte bu saatten sonra leon almam.
çok ciddi şekilde incelemedim golf vı yı ancak a3 kalitesinde malzemeler kullanılmış her şey 1. sınıf dış görünüş klasik golf ben efsaneyim çok değişmiş görünmem ama detaylarde kalitemi hissettiririm görünüşü kimisi buna odun der kimi 26 milyon insanda kalite ve prestij der bu kişinin bakış açısına kalmış.

burada kaç kişi bu kadar detaylı inceleyerek leon almıştır bilmiorum ama bir elin parmağını geçtiğinide zannetmiyorum. leon sadece ona olan sevgiden görüntüsüne olan ilgiden ve dikkat çekme hırsından alınmıştır. ha kalitesiz diyoruz ama hakkını yemeyelim aynı platformdaki kardeşlerine göre yoksa kesinlikle bir çok markanın arabası leonun kalitesi yanında hikaye olur.
şuan benim gözümde leonda alınacak tek ara. 1,9 tdi stylence olan modeli bununda tek sebebi golfte tdi seçeneğinin olmaması yani tsi yerine tdi tercihimdir.(46300 lira tavsiye edilen kampanyalı fiyat diyor listede)

uzun lafın kısası leon çok iyi bir araba olsada golf herzaman bir gömlek daha iyidir.
(ahanda şimdi aforoz edecekler:D:P )

ismailin mesajını yeni gördüm.
ismailcim sen marka takıntılı olarak görebilirsin beni ama şundan emin olduğum nokta yeni kasa leon alıp hele hele 1,6 alıp benim eski kasada yaptığım gibi satmadan 250 bin binecek babayiğit bu ülkede yok çünkü o araba o kadar iyti değil artık 3 kuruş daha veriri o kadar iyisini alırım bana yeter. nasılsa elimin altında taş gibi toledom var. lpg de takıos memoyla çarcırda yapacaz ( ismail anladın sen) seatın en özel ve benim gözümde diğerlerinden ayrıcalıklı aracını keyifle tatmaya devam edeceğim ilk sahibi ve son sahibi olarakta o aracı satmadan 500 600 bin km kullanmayı düşünüyorum.

not: gökhan abi msne ekledim biz tartışmamıza msnden devam ederiz seninle buradan çok daha uzar çünkü.

gkhnkoseoglu
27-11-2008, 11:49
makyaj olsa yine ii, direk çakma scirocco olmuş bence...

leon sport
27-11-2008, 11:51
çakma scirocco derken tabi şöyle bi durum var.scirocco çok uzun zamanlardan beri tekrar ortaya çıkan bi araba..oysa golf herdaim var olan bi araç...biri birinden alıcaksa alan bence golf olmaz diye düşünüyorum..
iki kardeş için büyük olana tıpkı kardeşine çekmiş demeyiz dimi ? biri birine çekicekse bu küçük olan için geçerlidir...

emre_83
27-11-2008, 12:15
arkadaşlar bende görüşümü sölemeden gecemicen ben 2004 yılında golf 5 sportline aldım şöle sölim aracım ozaman en pahalı modeldi sportline olduğu için fakat aracımda yağmur sensörü,hız sabitleyici,direksiyondan kont müzik çalar mp3 vs gibi özellikler yoktu.1.6fsi motorlu almıştım 7 aydırda leon tsi kullanıcısıyım golf pert oldu ne yazıkki aldıktan 6 ay sonra fakat bende golfün bazı artılarının oluğunu düşünüyorum.aracım çok güzel yol tutuyodu üzerinde eibach sportline yay vardı ve orj lastikleri vardı fakat yol tutuş konusunda leondan ilerdeydi ve orta konsol ibreler biraz daha kaliteliydi ama o arabaya o para verilmezdi fakat aracta yeni çıktığı için almıştım Leondan daha memnunum evet bazı yönleri olumsuzda olsa bana göre dış görünüşü özellikle body kitide takılınca muhteşem oluyo şu andada yeni golf çok güzeldir teknolojik olarak ama dış görünüş olarak gene leon alırdım bide bişeyi merak ediyorum golf 5 ile leon'un alt takımı aynı değilmi eğer aynı ise golf niye daha üstün yol tutuyodu?

leon sport
27-11-2008, 12:22
arkadaşlar bende görüşümü sölemeden gecemicen ben 2004 yılında golf 5 sportline aldım şöle sölim aracım ozaman en pahalı modeldi sportline olduğu için fakat aracımda yağmur sensörü,hız sabitleyici,direksiyondan kont müzik çalar mp3 vs gibi özellikler yoktu.1.6fsi motorlu almıştım 7 aydırda leon tsi kullanıcısıyım golf pert oldu ne yazıkki aldıktan 6 ay sonra fakat bende golfün bazı artılarının oluğunu düşünüyorum.aracım çok güzel yol tutuyodu üzerinde eibach sportline yay vardı ve orj lastikleri vardı fakat yol tutuş konusunda leondan ilerdeydi ve orta konsol ibreler biraz daha kaliteliydi ama o arabaya o para verilmezdi fakat aracta yeni çıktığı için almıştım Leondan daha memnunum evet bazı yönleri olumsuzda olsa bana göre dış görünüşü özellikle body kitide takılınca muhteşem oluyo şu andada yeni golf çok güzeldir teknolojik olarak ama dış görünüş olarak gene leon alırdım bide bişeyi merak ediyorum golf 5 ile leon'un alt takımı aynı değilmi eğer aynı ise golf niye daha üstün yol tutuyodu?

bu soruyu sormadan önce acaba gerçekten golf leon dan daha iyi yol tutuyomu diye sormak lazım.sen kendi görüşün üstünden marka karşılaştırması yapmışsın.senin bindiğin golf5 sportlıne aracın yayları orjinalde 3.5 cm zaten.standart bi leon la karşılaştırmak yanlış.leon un sport-up modeline denk gelir o araç.ewet golf ve leon un alt yapıları aynı.onun için o yada bu üstün diye nitelendirmek yanlış olur.ikiside o konuda aynı kaliteye sahip araçlardır.kaldıki leon tasarım yani aerodinamik olarak golften daha basık yapıya sahiptir.golf leon dan iyi yol tutar demek kişisel bi iddia olabilir sadece.kişiden kişiye değişen bi söylem yani..

emre_83
27-11-2008, 12:48
olabilir zaten aracımda eibach 5cm yay vardı şuandaki kullandığım aracta standart yayı var tabi leonada yay taksak ciddi bi değişiklik olurmu bilemiyorum tabi ama aracımda sport up lastik jant var golfte ise 16jant 205 lastik vardı o yüzden öle düşündüm ben bide tecrübem olduğu için acıkcası..

leon sport
27-11-2008, 12:53
benim aracımda da 5 cm eibach yay var 225 35 19 lastikler..inanılmaz farkediyo tabi..zaten yol tutuşu çok iyi olan bi araçta bu şekilde mucizeler yaratıyosun tabiri caizse :)

emre_83
27-11-2008, 13:01
zaten arabanın duruşundan neler yabaliceği ve nasıl yol tutacağı belli oluyo maşallah diyelim :)

taykac
27-11-2008, 13:17
Emre kardeş yol tutuş konusunda aynı kategorideki VW grub araçlarının birbirinden farklı olacağını sanmıyorum.Örneğin bendeki fsı leon sport up dı.Test ettiğim golf 6 dan çok üstündü.Fakat golf 6 ya sport up malzemelrini takarsan yani jant lastik yay gibi aynı yol tutuşun golf 6 danda alınacağına adım gibi eminim.

mayham85
27-11-2008, 14:41
aynı yürüyeni ve şaseyi kullanan araçlar keisnlikle golf ile leon arasında fark yok ki varsa bile daha iyi aerodinamikten dolayı leonun artısı olur.
golfün artısı yol tutuştan öte imaj ve kalite.
sonuçta aynı soru şu şekilde sorulsa idi a3 mü golfmü diye benim şuan golf için yaptığım yorum a3 için geçerli olacaktı sonuçta o araç dahada kaliteli golfe göre.
burada sırası ile a3 golf leon kalitede.

taykac
27-11-2008, 15:14
aynı yürüyeni ve şaseyi kullanan araçlar keisnlikle golf ile leon arasında fark yok ki varsa bile daha iyi aerodinamikten dolayı leonun artısı olur.
golfün artısı yol tutuştan öte imaj ve kalite.
sonuçta aynı soru şu şekilde sorulsa idi a3 mü golfmü diye benim şuan golf için yaptığım yorum a3 için geçerli olacaktı sonuçta o araç dahada kaliteli golfe göre.
burada sırası ile a3 golf leon kalitede.
Tamamda emre sıralama konusunda sana katılıyorumda neden internet deki satlık araç siteleri A3 tsı dolu.Acaba sorunmu yaşıyorlar dersin.Eğer zamanın olursa bir araştırıversene benim zamanım pek olmuyorda.

KARAYELL
27-11-2008, 17:41
arkadaslar onu bunu bılmem bugun aracımı satsam yarın yıne dusunmeden leon alırım dırek dusunmem...karızması yeter....bence bız leoncularda wolkswagen beetle 1303 ler gıbı efsane olcagız bu kasası ıle ...

mayham85
27-11-2008, 18:13
Tamamda emre sıralama konusunda sana katılıyorumda neden internet deki satlık araç siteleri A3 tsı dolu.Acaba sorunmu yaşıyorlar dersin.Eğer zamanın olursa bir araştırıversene benim zamanım pek olmuyorda.
abi bence basit ve yanlış bir bakış açısı sonuçta tsi ile dolu diyebilmemiz için yüzlerce satılık araç olması gerekiyor.
şuan sahibindende 30 adet a3 var satılık 13 adette leon var sonuçta hepimiz a3 alanlarn leon alanlardan fazla olduğunu bildiğimize göre istatiksel olarak oran bence hemen hemen aynı. yani a3 daha çok satılıyor 0 olarak dolayısı ile daha çok araç ikinci ele düşebiliyor bu normal bir durum.

emre_83
27-11-2008, 18:52
acaba vw'nin forumunda aynı konu tartışılsa sonuç ne olurdu :)

leon sport
27-11-2008, 19:00
acaba vw'nin forumunda aynı konu tartışılsa sonuç ne olurdu :)
çok güzel bi soru.kunduza yavrusu güzel gelirmiş :)
tabi herkes sahip olduğunu bildiğini sever savunur o başka bi mesele..yani herşeyi tartışabiliriz,kendimize göre göreceli olarak yorumlayabiliriz herkes kendi tarafından aracını iyi bulur ama leon'un hiçkimse tarafından tartışma götürmicek bi özelliği var ; tasarımı...insana ahh!! dedirten bi yakışıklılığı,bi karizması var...

emre_83
27-11-2008, 19:02
kesinlikle tasarım ve karizması yeterde artar zaten ve üzerine ne giydirirsen giydir yakışıyo :)

ismaiLL
27-11-2008, 19:42
Emre ben sana marka takıntılı demedim senle tanıştık beraber kaldığımız sürece tanımışsındır insanları kırmam :) Sadece benzetme yaptım çünkü ''Marka Takıntısı'' denen olay ile golf-leon karşılaştırması arasında çok ortak noktalar var.Hem bu tüp olayını anlamadım tam oLarak sen tüpmü takacan? Ayrıca senin toledonada kimse laf diyemez 250.000km bir araç ile 3 kişi 235km hızı gördük ve o kadar arabaya binen mehmet bile şaşırdı farkettiysen.Ayrıca aracın çok diri duruyor.

mayham85
27-11-2008, 19:53
Emre ben sana marka takıntılı demedim senle tanıştık beraber kaldığımız sürece tanımışsındır insanları kırmam :) Sadece benzetme yaptım çünkü ''Marka Takıntısı'' denen olay ile golf-leon karşılaştırması arasında çok ortak noktalar var.Hem bu tüp olayını anlamadım tam oLarak sen tüpmü takacan? Ayrıca senin toledonada kimse laf diyemez 250.000km bir araç ile 3 kişi 235km hızı gördük ve o kadar arabaya binen mehmet bile şaşırdı farkettiysen.Ayrıca aracın çok diri duruyor.
ismailcim pederin baskısı ile bayramda lpg ye geçiyorum:(
aslında benzinde yeterli benim için tüketimi ancak para benim olmayınca paranın sahibinin sözünü dinlemek gerekiyor. ayda 450 lira benzin parası çok geliyor pedere.(ortalama 1500 2000 km arası yapıyorum ayda.)

taykac
27-11-2008, 22:07
abi bence basit ve yanlış bir bakış açısı sonuçta tsi ile dolu diyebilmemiz için yüzlerce satılık araç olması gerekiyor.
şuan sahibindende 30 adet a3 var satılık 13 adette leon var sonuçta hepimiz a3 alanlarn leon alanlardan fazla olduğunu bildiğimize göre istatiksel olarak oran bence hemen hemen aynı. yani a3 daha çok satılıyor 0 olarak dolayısı ile daha çok araç ikinci ele düşebiliyor bu normal bir durum.
Olurmu ya A3 tsı çıkalı 1 yıl bile olmadı.Bence ikinci el satışda olması gerekenden çok fazla.minimum 30 000 euroya alınan araçlar.Bence bu motor ve yenilenen kasa A3 severlerin beklentilerini karşılamadı diye düşünüyorum.

mayham85
27-11-2008, 22:26
Olurmu ya A3 tsı çıkalı 1 yıl bile olmadı.Bence ikinci el satışda olması gerekenden çok fazla.minimum 30 000 euroya alınan araçlar.Bence bu motor ve yenilenen kasa A3 severlerin beklentilerini karşılamadı diye düşünüyorum.
düşüncene saygım var abi ancak her zaman tatmin etmedi denemez sonuçta bir leona göre çok çok daha fazla satılan bir araç ve istatistiksel olarak ortalamalarda diye düşünüyorum.sonuçta motor ve şanzıman aynı olduğu için onlarda tatmin edicilik bizim passattan çok daha iyidir bence.
sonuçta 100 150 kg ağırlık farkına rağmen passatta oldukça tatinkar bir makinadan söz ediyoruz.
(passat örneği verdim çünkü o araca sahip olmamızdan dolayı en fazla kullandığım tsi modeli o ve şuan satışlarıda oldukça iyi seviyede)

bu arada a3 tsi leondan önce geldi diye biliorum zaten ikisinin satışa sunulması ya aynı aydı ya bir ay vardı çok bir fark yok.

ismaiLL
28-11-2008, 17:35
Emre bizimkine takıLdı zaten memo söyLemiştir belki.Şu ana kadar hiçbir sorununu görmedik maşşallah.Ve bu fiyatLarda benzinli araba ile dolaşmak gerçekten çok mantıksız artık.Babam imkanı yok taktırmam diyodu benzin fiyatLarı onuda yordu :(

mayham85
28-11-2008, 19:01
Emre bizimkine takıLdı zaten memo söyLemiştir belki.Şu ana kadar hiçbir sorununu görmedik maşşallah.Ve bu fiyatLarda benzinli araba ile dolaşmak gerçekten çok mantıksız artık.Babam imkanı yok taktırmam diyodu benzin fiyatLarı onuda yordu :(
ben direnebildiğim kadar direndim zaten bir iki ay içinde öyle yada böyle tdi a geçicem.

ismaiLL
01-12-2008, 19:24
ben direnebildiğim kadar direndim zaten bir iki ay içinde öyle yada böyle tdi a geçicem.

Hayırlısı oLsun emre.Artık benzine para dayanmaz:)

Logical_Election
01-12-2008, 21:11
a3 tsi ekim,kasım gibi gelmişti.leon tsi şubatta geldi.yaklaşık 3 ay önce yani leondan.

crazyleon
02-12-2008, 21:21
% 100 katılıyorum arkadaşım...

GÖKHAN ŞİMŞEK
02-12-2008, 23:11
% 100 katılıyorum arkadaşım...
ayyyynen....

esseat
07-12-2008, 19:02
arkadaşlar ben bir golf hayranıyım. fakat son 2 kasası (5 ve 6) o kadar hayal kırıklığına uğrattı ki beni leon aldım. bir kere golfü golf yapan kompaktlık git gide kabalığa dönüşüyor. her kasa bir öncekindne daha tok ve yüksek hale gleiyor. ikincisi test eden arkadşaın da söylediği gibi yüksek fiyat düşük standart ikilemi golfün önündeki en büyük risk. böyle devma ederlerse o sınıfta opelden, italyan ve japonlardan çok büyük tokat yiyecekerl.

digiersoy
07-12-2008, 19:12
herkes araba biner ama leon binemez leon'un karizmazı yeter :D

mayham85
09-12-2008, 17:57
aracı test ettim bir saat kadar dolaştık 170 le makasa bile girdim o derece diyeyim.

görüşlerim sessizlik iddia edildiği gibi değil.
yol tutuş iyiydi çok çok iyi olmuş.
konfor eskisinden iyi eskisinde süspansiyonlar çok ses yapıyordu.
fiyatına göre şuan bence fiyatı çok normal çünkü o sınıfta a3 haricinde şuan bu araca rakip olacak araç yok.
yakıt konusu ise 7 ileri dsgli idi araç hayvan gibi gazladık max 9,8 lt ortalamada kaldı bilginize.

bu araç alınırmı kesinlikle alınır ancak bu araç 2 ay sonra alınır neden derseniz şuan ellerinde V kasa araçlar var ve onları başka türlü satamazlar.

SİMON
09-12-2008, 22:26
araca dikkatlice bakın ve golf 3 ile resimleri yanyana koyun goruceksinizki eskiye donuş var

ismaiLL
09-12-2008, 22:31
Emre seni gaza bu golf getiriyor olan toledoya oluyor dikkat et makas felan boşver;)

mayham85
09-12-2008, 23:09
araca dikkatlice bakın ve golf 3 ile resimleri yanyana koyun goruceksinizki eskiye donuş var

bu yüzden efsane.
klasik anahatlarını koruyan bir model golf en önemli özelliklerinden birisi.

Emre seni gaza bu golf getiriyor olan toledoya oluyor dikkat et makas felan boşver;)
ismailcim eğer benim golfüm pert olmamış olsa idi ben o gün o arabaya biniyor olsaydım o kaza olmazdı. yol tutuş konusunda dağlar var ikisinin arasında malesef 9500 kmde pis alıştım yol tutan arabaya düzelemiyorum şimdi:(

mustaphatr
10-12-2008, 11:11
bence yeni golf iğrenç olmuş iğrenç önü aynen fiat arabaların önüne benziyo :s

tatoo
10-12-2008, 18:19
golf VI bence efsanenin devamı niteliğinde.......

Floydian
11-03-2009, 07:09
aynen katılıyorum.yeni golf eski golfun makyajlısı gibi duruyor

Golf 5 Golf 6 ve Leon aynı platformu paylaşıyor. Leon en yakışıklıları...

omercanilica
11-03-2009, 11:06
........ Scirocco In /// Golf Out ........

double-face
11-03-2009, 13:51
alp golf 6 da mı aynı platformda.. şaşırdım...

mayham85
11-03-2009, 14:23
golf 6 aynı şase ve alt yapıyı kullanıyor v kasadan farkı daha geliştirilmiş olması.

leon sport
11-03-2009, 15:17
bende senin böyle bi soru sormana şaşırdım.5i 6sı ne farkeder golf işte..değerlendirirken golf, leon, audı, astra hb,şeklinde değerlendiriliyo zaten..golf 6 farklı bi segmentin aracı diil.aynı segmentteki aynı aracın kasası donanımı değişmiş hali..segmentini değiştirmiyo yani dimi ?

desperado_32
11-03-2009, 20:34
Golf alırsa bir kişi vw marka parasınıda ödüyecek ancak ben olsam leon alırdım daha çekici golf e göre ama golf te leon gibi bir hastalık:D

Cupra
11-03-2009, 20:35
Volkswagen - Audi - Seat - Skoda grubunun bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi arabası, en çok satılan arabası Golf'tür. Efsane olmuş bir model artık. Scirocco, Leon üretimi bir gün durabilir. Ama Golf asla :D Fiyat kalite kıyaslamasına gelince. Sıfır kilometre Leon, Golf fiyatına Mercedes, BMW gibi araçlarda almak söz konusu. İkinci el olsada bu araçların kalitesini kim tartışabilir ki..

Doukan
11-03-2009, 21:12
hiç çekici gelmiyor bana paylaşımın için teşekkür ederim...

ReDLeoN
12-03-2009, 01:11
leon sportAlıntı:
double-face´isimli üyeden Alıntı http://www.seatclubturkey.com/forum/images/skins/sct1/buttons/viewpost.gif (http://www.seatclubturkey.com/forum/showthread.php?p=204140#post204140)

bende senin böyle bi soru sormana şaşırdım.5i 6sı ne farkeder golf işte..değerlendirirken golf, leon, audı, astra hb,şeklinde değerlendiriliyo zaten..golf 6 farklı bi segmentin aracı diil.aynı segmentteki aynı aracın kasası donanımı değişmiş hali..segmentini değiştirmiyo yani dimi
---------------------------------------------------------------
Bilal burda arkadaşın demek istediği arabaların temel yapısı golf 5 le golf 6 nın aynımı diye soruyor sınıfını kastetmiyor.golf5-leon audi a3 ortak platform üzerinde üretiliyor ancak golf 6 nın platformu değiştimi yoksa golf 5 platformundamı yapıldığını bende bilmiyorum...

double-face
12-03-2009, 03:24
leon sportAlıntı:
double-face´isimli üyeden Alıntı http://www.seatclubturkey.com/forum/images/skins/sct1/buttons/viewpost.gif (http://www.seatclubturkey.com/forum/showthread.php?p=204140#post204140)

bende senin böyle bi soru sormana şaşırdım.5i 6sı ne farkeder golf işte..değerlendirirken golf, leon, audı, astra hb,şeklinde değerlendiriliyo zaten..golf 6 farklı bi segmentin aracı diil.aynı segmentteki aynı aracın kasası donanımı değişmiş hali..segmentini değiştirmiyo yani dimi
---------------------------------------------------------------
Bilal burda arkadaşın demek istediği arabaların temel yapısı golf 5 le golf 6 nın aynımı diye soruyor sınıfını kastetmiyor.golf5-leon audi a3 ortak platform üzerinde üretiliyor ancak golf 6 nın platformu değiştimi yoksa golf 5 platformundamı yapıldığını bende bilmiyorum..

aykutcum ayen 1.si bu 2.side ''adaptif şasi'' denen bir olay varmış..gerçeken çok yararlı bişey diye sohbet arasında duydum...özellikle sportif tatlar açıısndan... acaba değişipte ölemi oldu dedim..yanlış anlaşılmasın bilal ben mesaj kalablığı yapmak için yazmadım...

TU2424
12-03-2009, 03:41
fark var aramızda bariz bi fark var...leonun duruşu heybeti asaleti golfden bariz bişekilde üstün... hani çuval giyse yakışıyor...şunu söylim herkeste hayran hayran bakıyo...yalanmı..?imkan olsa golfe vericem paraya biraz fazlada olsa cupra alırım...

GolfMKV
17-03-2009, 21:58
Golf 6 Golf 5 e göre bayağı iyileştirilmiş diyebilirim.Ses yalıtımı olsun,iç aksamdaki kalite olsun,görünüş olsun golf 5 ten 1 adım ötede.Zaten yeni jenerasyon olması gerekir diye düşünüyorum.Golf 5 aracımıda Golf 6 yı test etmemle birlikte aynı gün satıp Golf 6 aldım.Aldığımıda çok memnunum.

mayham85
17-03-2009, 22:02
Golf 6 Golf 5 e göre bayağı iyileştirilmiş diyebilirim.Ses yalıtımı olsun,iç aksamdaki kalite olsun,görünüş olsun golf 5 ten 1 adım ötede.Zaten yeni jenerasyon olması gerekir diye düşünüyorum.Golf 5 aracımıda Golf 6 yı test etmemle birlikte aynı gün satıp Golf 6 aldım.Aldığımıda çok memnunum.

adaş sen 1,6 8v den inip TSİ a geçtin kullanıcı olarak görüşlerin nasıl ikisi arasında

SİMON
17-03-2009, 22:05
golf 6 nın bos olanına baktım aracı acıkcası hıc begenmedım ama comfortlıne 10 numara olmus...
1.4 tsı comfortlıne sanırım 122 hp 47.500

007
17-03-2009, 22:36
Scirocco;)

GolfMKV
17-03-2009, 22:37
adaş sen 1,6 8v den inip TSİ a geçtin kullanıcı olarak görüşlerin nasıl ikisi arasında

Golf 5 102 bg aracımın hiç gitmediğini anladım.Yeni aracım 1.4 122bg DSG Comfortline.Kalkışlar hızlanmalar çok iyi.Hele DSG normal triptronik aracıma göre vites geçişlerini hissettirmiyor.Donanım olarak bazı şeylerden eksilme olmuş ama hakkını veriyor açıkçası.
http://img140.imageshack.us/img140/2909/fot1p.th.jpg (http://img140.imageshack.us/my.php?image=fot1p.jpg)http://img140.imageshack.us/img140/2810/on1.th.jpg (http://img140.imageshack.us/my.php?image=on1.jpg)

007
17-03-2009, 22:41
Arkadaslar vw golf 6 icin buyuk capli makyaj diyor gercek yeni kasa golf7 adi altinda 2012 yilinda yola cikicak. Bu bizzat dis kaynaklardan alinmis bilgidir..yani gercek yeni kasa golf 2012de yollarda olucak..

mayham85
17-03-2009, 22:43
kaan abi öyle olmasının bir sakıncası varmı?
sonuçta V kasa da kötü bir araç değildi ve kötü bir alt yapısı olmadığınıda leonla scirocco ile a3 ile octavia ile onlarca kez kanıtladı.
golf vı ise onun bir çok kusurunun temizlenmiş hali.

007
17-03-2009, 23:03
Ben her zaman soylerim bugune kadar uretilen her golf bence cok guzel..

SİMON
19-03-2009, 10:18
arkadaslar eskı aracım golf tu ve golf gercektende muthıs bı arac ve dıkkat edın golf 6 ya eskıye donus war bu aracta golf6 ıle golf3 u yanyana koyun hatlara dıkkkatlıce bakın...

mayham85
19-03-2009, 10:32
arkadaslar eskı aracım golf tu ve golf gercektende muthıs bı arac ve dıkkat edın golf 6 ya eskıye donus war bu aracta golf6 ıle golf3 u yanyana koyun hatlara dıkkkatlıce bakın...
golf 4 tende benzerlikler var

SİMON
19-03-2009, 10:39
golf 4 tende benzerlikler var
dedıgm gıbı fırma artık gerıye donus yapıyor ... sende benım gıbı gıbı golf hastası cıktın ne guzel ama ben golf 2,3,4 hastasıyım 5,6 benım ıcın cok ıyı degıl tabı bu benım sahsı fıkrım..

mayham85
19-03-2009, 10:43
dedıgm gıbı fırma artık gerıye donus yapıyor ... sende benım gıbı gıbı golf hastası cıktın ne guzel ama ben golf 2,3,4 hastasıyım 5,6 benım ıcın cok ıyı degıl tabı bu benım sahsı fıkrım..

golf olsn isterse 1 kasa olsn :D

eski bir golf V sahibiyim bu arada.

zaten vw sitesinde bir video vardı 1 kasa geliyordu aynı açıyla 2 kasa 3 kasa 4 kasa 5 kasa ve en son 6 kasa ve klasik çizgilerde çok az değişmeler varken teknolojik olarak ciddi bir gelişmeyi vurgulayan bir video aslında vw in tasarım stratejisini anlatan güzel bir video idi az önce baktım kalkmış.