Etiketlenen üyelerin listesi

Beğen Beğen:  11
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 21 ile 27 arası
    static-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SCT Üyesi

Durum
    İsim
    Alper
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Ibiza 1.4 COPA
    Yer
    Tekirdağ [59]
    Semt
    Çorlu
    Konular
    9
    Likes (Verilen)
    68
    Likes (Alınan)
    53
    Plaka

Merhabalar arkadaşlar. Geçen hafta salı günü 2012 model ibizamı satıp cumartesi günü 1.2 TSI 110Hp toledo sahibi oldum. @ahmet0103 alacağın araç neyse şimdiden hayırlı olsun. Bende senin gibi seatten memnun olduğum için yola yine bir seatle devam etme kararı aldım. ibizayı değiştirme sebebimde bagajın küçüklüğüdür, yoksa araçtan memnundum. Toledoya gelirsek ibizadan sonra bildiğin mersedes gibi geldi araç bana konforu olsun performansı ve özellikleri gerçekten tatmin edici. İlk başlarda bende 1.4 TSI DSG yada 1.4 TDI DSG düşünüyordum fakat dsgler problem çıkardığı zaman çok masraflı olduğu için hiç riske girmedim ve manuel vites aldım. Motor hacmine gelirsek, ben de performans konusunda tedirgindim, arkadaşımda 2014 1.2 105 beygir toledo vardı onun aracıyla test sürüşü yaptım ve 1.2 motorun hiçte kötü bir performansa sahip olmadığını gördüm. özellikle 1.4 atmosferik motor ibizadan sonra 1.2 TSI fişek
    Dizel otomatik toledoların 2. ellerine gelirsek dediğiniz gibi sıfır ile 2. el arasında 15-17 bin laralar gibi bir fark var ama bir 1.2 tsi 2015 - 2016 model toledoya 50-53 bin lira istiyorlar. sanırım dsg den dolayı bir sıkıntı var.

2. Likes ApolloBlue bu mesajı beğendi.
    SCT Üyesi

Durum
    İsim
    ahmet
    Kan Grubu
    0 Rh (+)
    Aracı
    Toledo 1.6 TDI Style
    Yer
    Nevşehir [50]
    Semt
    kozaklı
    Konular
    3
    Likes (Verilen)
    26
    Likes (Alınan)
    19
    Plaka

Alıntı static-x demiş ki: Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar. Geçen hafta salı günü 2012 model ibizamı satıp cumartesi günü 1.2 TSI 110Hp toledo sahibi oldum. @ahmet0103 alacağın araç neyse şimdiden hayırlı olsun. Bende senin gibi seatten memnun olduğum için yola yine bir seatle devam etme kararı aldım. ibizayı değiştirme sebebimde bagajın küçüklüğüdür, yoksa araçtan memnundum. Toledoya gelirsek ibizadan sonra bildiğin mersedes gibi geldi araç bana konforu olsun performansı ve özellikleri gerçekten tatmin edici. İlk başlarda bende 1.4 TSI DSG yada 1.4 TDI DSG düşünüyordum fakat dsgler problem çıkardığı zaman çok masraflı olduğu için hiç riske girmedim ve manuel vites aldım. Motor hacmine gelirsek, ben de performans konusunda tedirgindim, arkadaşımda 2014 1.2 105 beygir toledo vardı onun aracıyla test sürüşü yaptım ve 1.2 motorun hiçte kötü bir performansa sahip olmadığını gördüm. özellikle 1.4 atmosferik motor ibizadan sonra 1.2 TSI fişek
    Dizel otomatik toledoların 2. ellerine gelirsek dediğiniz gibi sıfır ile 2. el arasında 15-17 bin laralar gibi bir fark var ama bir 1.2 tsi 2015 - 2016 model toledoya 50-53 bin lira istiyorlar. sanırım dsg den dolayı bir sıkıntı var.
    öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Rabbim güzel günlerde kullanmayı nasip etsin aracınızı. ibizadan sonra mersedes gibi demişsiniz aceba toledonun artı yönleri neler ibizaya göre. uzaktan bakınca açıkçası pek bi fark yok gibi görünüyor ve bagajı bana yeteceğini düşündüğüm için ibiza konusunda karar değiştirdim. benim şuan ibizada baktığım 1.4 dti style modeli ayriyeten buna style plus paketi ve sunroof almayı düşünüyorum açıkçası bu şekildede bakınca arabaya çok yakışıklı duruyor ama siz tecrübe sahiplerininde yorumlarını almak isterim.

SCT Üyesi

Durum
    İsim
    Mustafa Sinan
    Kan Grubu
    B Rh (+)
    Aracı
    Toledo 1.4 TSI DSG Style
    Yer
    Afyon [3]
    Semt
    şuhut
    Konular
    19
    Likes (Verilen)
    121
    Likes (Alınan)
    143
    Plaka

Alıntı ahmet0103 demiş ki: Mesajı göster
    abi yorumun için teşekkür ederim tolodo gerçekten istediğim bir araç lakin bütçe olarak baktığımda yaptığım hesaplar doğrultusunda beni baya baya aşıyor. ondan ötürü şimdi ibizaya yöneldim seat grubundan ayrılmak gibi bir niyetimde yok zaten bugün bir reno nun clio sunun sıfırına baktığında bile 70-80 bin fiyatlar dönüyor. yeni evlendiğim için önümüzdeki 5-6 yıl büyüklük olarak yeteceğini düşünüyorum. Her nekadar yeterli deselerde 1.2 motorlar içime sinmiyor tam olarak hani millet olarak bizde motor büyük olmalı bakış açısı varya bu bakış benimde iliklerime kadar işlemiş, o yüzden 1.4 tdi motorlusunu düşünüyorum ibizanın aslıda eşim için dgs daha iyi olacak ama malesef içimde sorn çıkarsa içinden nasıl çıkarım korkusu var. yıl sonuna kadar bekleyip kampanya veya faizsiz kredi olursa yararlanmak düşüncesindeyim. sıfır faiz kredi verirlerse toledo da alabilirim. @m.sinanp ve @Ally_07 abiler sizlerinde ibiza ve dsg şanzıman konusunda değerli görüşlerini almak isterim.
    Ahmet ibiza hakkında hiç bir fikrim yok ama ibiza kullanan arkadaşlara bir sor istersen onların sohbetine bir konu açabilirsin. Dsg almadan önce benim de çok düşüncelerim vardı ama eşim için otamatik şarttı ve aldım ama şuan çok memnunum allaha şükür hiç sorunda yaşamadım şimdiye kadar. Şunu da söyleyim japon gurubu hariç diğer çift kaveamalıların otanatiklerinin çalışma mantığı aynı bunun için aldığın her aracın risk oranı aynı. ama atmosferik bir araç düşünüyorsan o başka oda yürüyen eşşek olur. Dsg candır sıkma canını hele sıfır alacaksan dsg derim. Ki yeni audi bmv ve mersedes in otanatiklerinin den alamamıyorsak şu an en iyisi dsg

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Likes ahmet0103, Ally_07 bu mesajı beğendi.
    ApolloBlue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SCT Kıdemli Üyesi

Durum
    İsim
    Tugay
    Kan Grubu
    B Rh (+)
    Aracı
    Leon 1.4 TSI FR 150 HP DSG ACT S&S
    Yer
    Muğla [48]
    Semt
    Bodrum
    Konular
    31
    Likes (Verilen)
    2533
    Likes (Alınan)
    1597
    Plaka

@ahmet0103 kardeşim 1.2 tsi ile 1.4 tsi arasında yarım litre benzin farkı var yakıt olarak..bence o bütçelerde mantıklı bir arac olur 1.4 tsi...seat dan memnunsanız başka macera aramayın..ben bir kez auris almıştım 1.33 Life paket 2014 model 2 ay dayanabildim..vw-seat-audi sınıfını kullandıgın ve alıstıgın zaman japon araçları çok güven vermiyor..neyse şimdiden hayırlısı olsun

Ally_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SCT Kıdemli Üyesi

Durum
    İsim
    Ali
    Kan Grubu
    0 Rh (+)
    Aracı
    Toledo 1.2 TSI Style
    Yer
    Antalya [7]
    Semt
    Muratpaşa
    Konular
    31
    Likes (Verilen)
    1847
    Likes (Alınan)
    1178
    Plaka

abi yorumun için teşekkür ederim tolodo gerçekten istediğim bir araç lakin bütçe olarak baktığımda yaptığım hesaplar doğrultusunda beni baya baya aşıyor. ondan ötürü şimdi ibizaya yöneldim seat grubundan ayrılmak gibi bir niyetimde yok zaten bugün bir reno nun clio sunun sıfırına baktığında bile 70-80 bin fiyatlar dönüyor. yeni evlendiğim için önümüzdeki 5-6 yıl büyüklük olarak yeteceğini düşünüyorum. Her nekadar yeterli deselerde 1.2 motorlar içime sinmiyor tam olarak hani millet olarak bizde motor büyük olmalı bakış açısı varya bu bakış benimde iliklerime kadar işlemiş, o yüzden 1.4 tdi motorlusunu düşünüyorum ibizanın aslıda eşim için dgs daha iyi olacak ama malesef içimde sorn çıkarsa içinden nasıl çıkarım korkusu var. yıl sonuna kadar bekleyip kampanya veya faizsiz kredi olursa yararlanmak düşüncesindeyim. sıfır faiz kredi verirlerse toledo da alabilirim. @m.sinanp ve @Ally_07 abiler sizlerinde ibiza ve dsg şanzıman konusunda değerli görüşlerini almak isterim.
    Ibiza benim görüşümce Polo'nun muadili bir araç. Bagaj yine benim ihtiyaçlarımı karşılamayacak ölçüde küçük, Toledo'nun yarısından biraz daha büyük olabilir anca. Toledo'yu fark edip de almadan önce aklımda aklımda İbiza ST var olarak showroom'a gitmiştim. Ellerinde ST kasa yoktu "normal İbiza'yı gösterelim, sadece bagajları farklı (yanlış hatırlamıyorsam 400 lt'den biraz daha fazla olması lazım ST'ın)" dediler. İbiza nın içine şöyle bir oturdum bana pek ferah gelmedi ki sonra Toledo'yu görünce direkt vaz geçtim. Ama bu bir tercih meselesidir tabi. Bunun dışında Ibiza ve Toledo'nun aynı motor seçeneklerinde performans ve tüketim açısından farklı değillerdir muhtemelen. 1.2 TSI motor benim için kesinlikle en ideal seçenek, çok çok memnunum. Tabi başkaları için olmayabilir ama o da beklenti meselesi. İşte iki model hakkında görüşlerim bunlar.

DSG'ye gelince de bu başlıkta yukarıdaki mesajlarda görüşümü ifade etmeye çalışmıştım. Özetle 0 km'de alıyorsam ve bütçem uygunsa DSG'yi düşünmeden alırım, nazik ve bakımlı kullanmaya dikkat ederim gerisi nasip deyip geçerim. Bence yeni nesil otomatik şanzımanların diğerleri ne kadar riskliyse DSG onlardan fazla riskli değil, konfor ve tüketim ekonomisi açısından da daha avantajlı gözlemlediğim kadarıyla. Ama ikinci el DSG'ye çok sıcak değilim.

Umarım bu görüşlerim faydalı olur. Hakkında hayırlısını diliyorum, Allah gönlüne göre versin.

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."
    Konu Ally_07 tarafından (19-10-2016 Saat 20:22 ) değiştirilmiştir.

SCT Üyesi

Durum
    İsim
    ahmet
    Kan Grubu
    0 Rh (+)
    Aracı
    Toledo 1.6 TDI Style
    Yer
    Nevşehir [50]
    Semt
    kozaklı
    Konular
    3
    Likes (Verilen)
    26
    Likes (Alınan)
    19
    Plaka

Alıntı Ally_07 demiş ki: Mesajı göster
    Ibiza benim görüşümce Polo'nun muadili bir araç. Bagaj yine benim ihtiyaçlarımı karşılamayacak ölçüde küçük, Toledo'nun yarısından biraz daha büyük olabilir anca. Toledo'yu fark edip de almadan önce aklımda aklımda İbiza ST var olarak showroom'a gitmiştim. Ellerinde ST kasa yoktu "normal İbiza'yı gösterelim, sadece barajları farklı (yanlış hatırlamıyorsam 400 lt'den biraz daha fazla olması lazım ST'ın)" dediler. İbiza nın içine şöyle bir oturdum bana pek ferah gelmedi ki sonra Toledo'yu görünce direkt vaz geçtim. Ama bu bir tercih meselesidir tabi. Bunun dışında Ibiza ve Toledo'nun aynı motor seçeneklerinde performans ve tüketim açısından farklı değillerdir muhtemelen. 1.2 TSI motor benim için kesinlikle en ideal seçenek, çok çok memnunum. Tabi başkaları için olmayabilir ama o da beklenti meselesi. İşte iki model hakkında görüşlerim bunlar.

DSG'ye gelince de bu başlıkta yukarıdaki mesajlarda görüşümü ifade etmeye çalışmıştım. Özetle 0 km'de alıyorsam ve bütçem uygunsa DSG'yi düşünmeden alırım, nazik ve bakımlı kullanmaya dikkat ederim gerisi nasip deyip geçerim. Bence yeni nesil otomatik şanzımanların diğerleri ne kadar riskliyse DSG onlardan fazla riskli değil, konfor ve tüketim ekonomisi açısından da daha avantajlı gözlemlediğim kadarıyla. Ama ikinci el DSG'ye çok sıcak değilim.

Umarım bu görüşlerim faydalı olur. Hakkında hayırlısını diliyorum, Allah gönlüne göre versin.

teşekkürler ali abi ibiza st ye bende bakındım biraz bagaj olarak 430 lt olması lazım yani normal ibizadan bir 200 litre fark var ama oda görüntü olarak tatmin etmedi beni. normal ibizada arka koltukların katlanabilir olması lazım olduğunda yer açısından faydalı olacaktır zaten normal şartlarda iki kişi biniyoruz arabaya bütçe olarakta çok fazla zorlayasım yok açıkçası. ibizaya yöneleceğim gibi. abi seninde başını çok ağrıttım hakkını helal et. cümlemizin hakkında hayırlısı olsun.

9. Likes Ally_07 bu mesajı beğendi.
    Ally_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SCT Kıdemli Üyesi

Durum
    İsim
    Ali
    Kan Grubu
    0 Rh (+)
    Aracı
    Toledo 1.2 TSI Style
    Yer
    Antalya [7]
    Semt
    Muratpaşa
    Konular
    31
    Likes (Verilen)
    1847
    Likes (Alınan)
    1178
    Plaka

teşekkürler ali abi ibiza st ye bende bakındım biraz bagaj olarak 430 lt olması lazım yani normal ibizadan bir 200 litre fark var ama oda görüntü olarak tatmin etmedi beni. normal ibizada arka koltukların katlanabilir olması lazım olduğunda yer açısından faydalı olacaktır zaten normal şartlarda iki kişi biniyoruz arabaya bütçe olarakta çok fazla zorlayasım yok açıkçası. ibizaya yöneleceğim gibi. abi seninde başını çok ağrıttım hakkını helal et. cümlemizin hakkında hayırlısı olsun.
    Rica ederim, yardımlaşmanın hakkı mı olur. Allah gönlüne göre versin.

11. Likes dmts bu mesajı beğendi.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)