Etiketlenen üyelerin listesi

Beğen Beğen:  3
Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası
    SCT Üyesi

Durum
    İsim
    eren
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Ibiza Reference 1.2 TSI 90 hp
    Yer
    İzmir [35]
    Semt
    buca
    Konular
    4
    Likes (Verilen)
    9
    Likes (Alınan)
    3
    Plaka

Standart İbiza 1.2 tsi dizel kıyaslaması

Sevgili arkadaşlar aracımı yenilemek istiyorum fakat çok kararsızım. Size bütün durumumu yazayım fikir verirseniz çok sevinirim. Her türlü yoruma açığım ama bütçeyi belirteceğim hani 10 daha koy şunu al derseniz yapamam. Şu an kullandığım araç Honda jazz 2006+lpg, km si yükseldi artık yenileme vaktinin geldiğini düşünüyorum(230.000 km) lpg sayesinde inanılmaz az yakıyor. Ş.içi 8,5-9 lt lpg/100km 20 krş civarına denk geliyor (lpg 2.20 shell den 1.99 a da var ama shell alıyorum).
    Senede 17000 km yolum var, yol İzmir trafiği, günde 55 km 20 km si otoban dan.
    Hedefimde çok alakasız 2 araç var ikisi hemen hemen aynı fiyata den geliyor.
    Seat ibiza 1.2 reference (sıfır alıcanak): fiyatı,donanımı hızı herşeyi beklentilerimin çok üstünde style ihtiyacı duymadım
    Dacia stepway 1.5 dizel (2013 model 25.000 km de): İç hacim çok geniş, bagaj çok büyük, YAKIT harika (5.1/100 km ş.içi kullanıcılarından duyduğum) yerden yüksek olması kaldırımlarda,park vs de, yoğun yağmurda sulara girerken avantajlı. Donanım zayıf.
    Sonuç olarak araç alırken yakıt tasarrufu en önemli kriterim, spor kullanmayı pek sevmem, 1800-2200 devir arasında gezerim( turboya hazırım galiba) iki araç da 90 HP zaten fazlasıyla yeter.
    Dacia nın yakıt tüketimini anladım zaten 1.5 Dci heryerde var, 4.5-5 lt/100 ile geziyor fakat bütün forumdaki yakıt başlıklarını okusam da TSI nin yakıt tüketimini anlamadım. Herkes başka başka söylemiş (basarsan yakar biliyorum) 5.5 den 9 lt ye kadar var.
    Siz benim yerimde olsanız ne yaparsınız önerilerinize açığım? Dacia senede 1500-1600 tl civarı tasarruf yaptıracak , aracı 5-6 sene kullanmayı düşünüyorum kısmetse, 6 sene sonra 10.000 tl bir yakıt farkı olacak. Bir tarafta çok harika donanımlı bir Seat, diğer tarafta aşırı ekonomik Dacia. Değerli yorumlarınızı bekliyorum, biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SCT Kıdemli Üyesi

Durum
    İsim
    Yekta
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Ibiza 1.2 TSI DSG Style
    Yer
    Balıkesir [10]
    Semt
    Bandırma
    Konular
    24
    Likes (Verilen)
    2090
    Likes (Alınan)
    2077
    Plaka

@erenuzz abi dizel şart görünüyor verdiğin detaylara bakarsak
    TSI motorlar her ne kadar ekonomik olsalar da sonuç olarak benzinli motorlar. anlık veya belli bir güzergahta çok az yakabilir ama önemli olan bir depo ile kaç km yaptığıdır ve işte burda dizel devreye giriyor.
    benim oyum ibizaya değil bu durumda ama daciaya da oyumu veremeyeceğim.
    1.4 TDCI fiesta önereceğim . B sınıfında sevdiğim araçlardan biri.

emirkayra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SCT Kıdemli Üyesi

Durum
    İsim
    Mert Ramazan
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Skoda SuperB 2015 model 1.6 TDİ DSG 120 HP Prestige
    Yer
    Gaziantep [27]
    Semt
    Pancarlı Mah/Şehitkamil
    Konular
    84
    Likes (Verilen)
    12231
    Likes (Alınan)
    14294
    Plaka

İbiza reference'de donanım yok gibi bir şey ama kasa sağlam sanderoya göre
    dizel iyidir ama sandero olunca insan bi düşünüyor
    Ben olsam 3 litre de yaksa sandero almam bizzat kullandım ve belim ağrıdı yoruldum bi daha da binmedim donanımı da yok zaten
    İbiza 1.2 tsi style paket donanımsal olarak gayet yeterli ve yakıt olarak da sizi üzeceğini zannetmiyorum çünkü çok basmıyorum normal kullanıyorum demişsiniz ibiza iyidir iyi velhasıl
    ''Tecrübe bu hayattaki en pahalı şeydir; çünkü kazanmak için kaybetmek gerekiyor''

SCT Üyesi

Durum
    İsim
    eren
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Yer
    İzmir [35]
    Semt
    buca
    Konular
    4
    Likes (Verilen)
    9
    Likes (Alınan)
    3
    Plaka

İbiza reference donanımı bana gore çok bile bu yüzden donanım sorunum yok reference i çok beğendim, fiyatı da uygun ama yakıtta üzer mi bunu anlayamadım. Yoksa dacia bakmam da....

Redmi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Atakan59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SCT Üyesi

Durum
    İsim
    Atakan
    Kan Grubu
    0 Rh (-)
    Aracı
    Leon FR 2.0 TFSI
    Yer
    Tekirdağ [59]
    Semt
    Çorlu 59,5
    Konular
    8
    Likes (Verilen)
    164
    Likes (Alınan)
    221
    Plaka

@erenuzz dacia yı iş arkadaşım kullanıyordu araç içindeki malzeme inanılmaz kalitesiz ve araç bildiğin plastik kokuyor. başka bir arkadaşımızdada var onunca sandero su plastik kokuyor malzeme kalitesi olarak ibiza dacia yı katlar gider. 1.2 tsi motorunad yakıt olarak sizi çok fazla üzüceğini sanmıyorum. Benzinli araç benim nazarımda daima dizelten üstündür, 1.5 dci motorda inanılmaz verimli ama takılı olduğu araç dacia olunca gözümde direk elenir hızla çok işim olmazda diyorsunuz ben ibiza derim

6. Likes ogulcan2239 bu mesajı beğendi.
    CNR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SCT Kıdemli Üyesi

Durum
    İsim
    Caner
    Kan Grubu
    A Rh (-)
    Aracı
    Leon 1.6 TDI CR Style Advanced Plus S&S
    Yer
    İstanbul [34]
    Semt
    Şile
    Konular
    43
    Likes (Verilen)
    1308
    Likes (Alınan)
    3887
    Plaka

1 senedir 2013 symbol kullanıyorum. İç göğüs dahil tüm parçalar dacia ile aynı. Yani aslında ikisi aynı araba. 1.5 dci bendeki de. Kesinlikle uzak dur diyorum. Malzeme kalitesi çin malı. Kapı kolları o kadar dandik ki elimle sıkınca çatır çutur patır sesler geliyor. Teybin olduğu ön göğüs yüksek hızlarda hayvani derecede zangırdıyor. Nereden geldiğini bulamadım. Yine motorun içinde bir yerde devir 3000'e yaklaşırken bir zangırdama sesi daha geliyor bunu da bulamadım acayip sinir bozucu. Rüzgar sesi çok fazla alıyor 120 ile giderken yanındakini duyman mucize olur. Ancak ve ancak..

Arabanın bir yakıtı var. Muhteşem 170 km yolu 100 km hıza sabitlersem şu an ki güncel mazot fiyatıyla 24 TL'ye gidiyorum. Eğer hızlı kullanırsam yani dip gaz gidersem sürekli uzun yolda aynı yolu 32 TL'ye tamamlıyorum. Bunda da hızım 140'tan aşağı düşmüyor.

Şehir içinde ise en yüksek gördüğüm 5.1 di ortalama.

O kadar olumsuzluğuna rağmen yakıtı görünce susup kullanmaya devam ediyorum

8. Likes DarkLachkla bu mesajı beğendi.
    SCT Üyesi

Durum
    İsim
    eren
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Yer
    İzmir [35]
    Semt
    buca
    Konular
    4
    Likes (Verilen)
    9
    Likes (Alınan)
    3
    Plaka

YouTube da seat 1.2 tsi videolarını işledikçe mest oluyorum 1 saattir. Bu arada Caner son paragrafta derdimi anlatmissin işte ))

SCT Üyesi

Durum
    İsim
    eren
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Yer
    İzmir [35]
    Semt
    buca
    Konular
    4
    Likes (Verilen)
    9
    Likes (Alınan)
    3
    Plaka

Atakan hızla hiç işim olmaz 6 senedir araban var rekorum 140 , abla artık ))

11. Likes Atakan59 bu mesajı beğendi.
    SCT Üyesi

Durum
    İsim
    eren
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Yer
    İzmir [35]
    Semt
    buca
    Konular
    4
    Likes (Verilen)
    9
    Likes (Alınan)
    3
    Plaka

Klavye arada saçmalıyor kusura bakmayın , anla artık yazdım abla artık yapmış :D

SCT Üyesi

Durum
    İsim
    Ali Haydar
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Leon 1.4 TSI FR 150 HP DSG ACT S&S
    Yer
    İstanbul [34]
    Semt
    Esenler
    Konular
    11
    Likes (Verilen)
    65
    Likes (Alınan)
    60
    Plaka

@erenuzz

Hocam ben Aralık 2015 den beri İbiza Tsi 1.2 Reference kullanan bir adamım. İlk öncelikle ben yaş olarak sizden biraz daha ufak olduğum için heyecanlı biriyim. O yüzden 1 2 seneden fazla binececekseniz arabayı reference almayın style paket alın. Çelik jantı ekranı direksiyondan kontrolleri led farları falan o paraya değer. Belli bir süre sonra canınız çok sıkılıyor Benim 8 ay oldu alalı arabayı satmayı düşünüyorum Leon bakıyorum. ( En dolusunu alacam bu sefer ) :Sct 001:

Araç hız ve sürüş olarak çok güzel araç 200 e kadar gördüm yukarısına çıkmıyor kilitli sanırım. 150-200 arası uzun yolda 27 krş yaktı. İstanbulda şehir içi agresif sürüş ani kalkma ani fren hareketlilik klima full açık 37 kurus yakıyor aracım. Klima açık olmasa normal sürüş yaparsam 32 33 krş yakacağına inanıyorum.

Araç konforlu dediğiniz gibi en boş paketin teknik özellikler olarak çok çok üstünde. Biraz görünüş olarak eksiklikleri var. Reference pakette.

Dacia ibizaya oranla daha geniş.
    Dacia ibizadan daha az konforlu
    Dacia yol tutuşu ve gidişi ibizaya oranla daha kötü
    Dacia dizel ibiza benzinli
    Dacia daha ağır ve hantal

İbiza ile test sürüşü yap 2 viteste aniden gazı kökle:Sct 001: Aynısını daica da yap benzinli arabanın ne demek olduğunu çok iyi anlayacaksın. Yeni Teknolojide.

Konforlu güzel, seri donanımlı bir arabaya binmek istersen tabiki ibiza.

SCT Kıdemli Üyesi

Durum
    İsim
    Caner
    Kan Grubu
    A Rh (-)
    Aracı
    Yer
    İstanbul [34]
    Semt
    Şile
    Konular
    43
    Likes (Verilen)
    1308
    Likes (Alınan)
    3887
    Plaka

Alıntı erenuzz demiş ki: Mesajı göster
    YouTube da seat 1.2 tsi videolarını işledikçe mest oluyorum 1 saattir. Bu arada Caner son paragrafta derdimi anlatmissin işte ))

İşin çok zor, fakat benzinliye asla bulaşma derim. TSI yerine atmosferik motor alıp LPG taktırmak da bir seçenek. Benzinli çok üzer. Arabanın güzelliğine kapılıp alırsınız 2 ay sonra arabaya alıştıkça benzin size gitgide batmaya başlar. Ve en sonunda keşke dizel olsaymış kötü olsaymış dersiniz :sct-003: Eski bir MK2 FR kullanıcısı ve MK3 TDI kullanıcı adayı olarak söylüyorum.

SCT Üyesi

Durum
    İsim
    eren
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Yer
    İzmir [35]
    Semt
    buca
    Konular
    4
    Likes (Verilen)
    9
    Likes (Alınan)
    3
    Plaka

Aynen öyle Caner, arabayı izledikce resimlerine baktıkça içim gitti. Hiç sıfır arabam da olmadı, fiyat uygun cazip geliyor ama arkadasin bahsettiği gibi 32-33 hatta 37 krs yakiyorsa 1.5 dci dizelin 2 kati demek( bu arada benzin 4.47 tl ilerde okuyacaklar için krş anlaşılmıyor).

ihzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SCT Üyesi

Durum
    İsim
    ihsan sabri
    Kan Grubu
    0 Rh (+)
    Aracı
    Ibiza 1.0 EcoTSI 110 hp DSG Style Plus
    Yer
    İstanbul [34]
    Semt
    Üsküdar
    Konular
    12
    Likes (Verilen)
    32
    Likes (Alınan)
    275
    Plaka

yılda garanti 17.000km yapacak biri Türkiye şartlarında mutlaka dizel almalıdır. o bakımdan TSI motor uygun değil.
    dacia dan başka dizel araba yok mu memlekette yaw yaşı, km si biraz yüksek olur ama yine de dizel alınmalı bence.

madman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SCT Üyesi

Durum
    İsim
    kadircan
    Kan Grubu
    0 Rh (+)
    Aracı
    Yok
    Yer
    Adana [1]
    Semt
    güzelyalı
    Konular
    27
    Likes (Verilen)
    589
    Likes (Alınan)
    238

Elbette herkesin verdigi deger degisecektir ben genelde 5 civarinda dolasiyorum ibizayla maksimum 6 oluyor ama klimayi acinca sonuna kadar yada yogun trafik olunca 8-9 lara cikiyor kesinlikle nasil bir trafikte kullanacaginiz kesinlikle cok onemli nasil kullandiginizda..Malzrme saglamlik olarak brn ibizayi onde goruyorum ama yuksek km yapiyorsaniz heleki 17 bin yilda tsi sizi uzer yakit konusunda her ne kadar ekonomik olsada ama dacia yerine baska secenekleride dusunebilirsiniz ic hacim cok onemli degilse yukarda bir abim onermis fiesta 1.4 tdci guzeldir arkadasimda var yakiti on numara gercekten

SCT Üyesi

Durum
    İsim
    eren
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Yer
    İzmir [35]
    Semt
    buca
    Konular
    4
    Likes (Verilen)
    9
    Likes (Alınan)
    3
    Plaka

Cevap veren herkese çok teşekkürler, her turlu fikre açığım. Araba baka baka piyasa uzmanı olacağım bu gidişle gönlüm hep fiesta dan yanaydı, jazz i almadan önce bile... Su an ise butcemin alacağı en yuksek üretim yılı ve en dusuk km dizeli alıp sanayiye uğramamak, yıllık bakımlarını yaptırmak istiyorum; bu şartlarda da stepway göründüğü için aday belirlemistim. Fiesta ve clio dizel Hb. de denk getirirsem aslında çok beğendiğim araçlar.

SCT Üyesi

Durum
    İsim
    eren
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Yer
    İzmir [35]
    Semt
    buca
    Konular
    4
    Likes (Verilen)
    9
    Likes (Alınan)
    3
    Plaka

Dizelde ne kadar yeni o kadar iyi ve ne kadar dusuk km li ( kötü kullanıcılar yüzünden) o kadar iyi mantigim oluştu , yüzlerce sayfa forum okuya okuya yıllardır....

SCT Üyesi

Durum
    İsim
    eren
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Yer
    İzmir [35]
    Semt
    buca
    Konular
    4
    Likes (Verilen)
    9
    Likes (Alınan)
    3
    Plaka

Sevgili arkadaşlar sanırım araç arayisim geçen ki gibi birkaç ay sürecek ,aslında 0 almak istiyorum ama sıfırlar ucuz olanlar hep 1000 cc ve yokuslarda büyük ihtimalle bayılırlar. İzmir liler bilir buca nin tepesi evka1 deyim hele bir de sahintepesi yokuşu var insanlık dışı. 1.2 tsi yakıtta seni üzer dediniz ben de bu ara 1.4 85 hp olan modele taktim, hem lpg takilabiliyor ama 0 i yok sanırım. Malum sitede 2015 modelleri bile var 40 bin altında. Ne dersiniz ibiza 1.4 lpg li alsam performans yakıt vs tavsiye eder misiniz? 0 i yok ama 0 gibi arabalar var dusuk km li. Dizel en kotu 2 el dusuk km li ve 2013 ustu aratin 42 den başlıyor. Seat 1.4 işimizi görür mü? Ya da 40-41 dusuk km, 2013 ustu yeni sayılacak ne tavsiye edersiniz? Şimdiden zahmet edip yorum yazan herkese çok teşekkürler...

SCT Kıdemli Üyesi

Durum
    İsim
    Caner
    Kan Grubu
    A Rh (-)
    Aracı
    Yer
    İstanbul [34]
    Semt
    Şile
    Konular
    43
    Likes (Verilen)
    1308
    Likes (Alınan)
    3887
    Plaka

Sevgili arkadaşlar sanırım araç arayisim geçen ki gibi birkaç ay sürecek ,aslında 0 almak istiyorum ama sıfırlar ucuz olanlar hep 1000 cc ve yokuslarda büyük ihtimalle bayılırlar. İzmir liler bilir buca nin tepesi evka1 deyim hele bir de sahintepesi yokuşu var insanlık dışı. 1.2 tsi yakıtta seni üzer dediniz ben de bu ara 1.4 85 hp olan modele taktim, hem lpg takilabiliyor ama 0 i yok sanırım. Malum sitede 2015 modelleri bile var 40 bin altında. Ne dersiniz ibiza 1.4 lpg li alsam performans yakıt vs tavsiye eder misiniz? 0 i yok ama 0 gibi arabalar var dusuk km li. Dizel en kotu 2 el dusuk km li ve 2013 ustu aratin 42 den başlıyor. Seat 1.4 işimizi görür mü? Ya da 40-41 dusuk km, 2013 ustu yeni sayılacak ne tavsiye edersiniz? Şimdiden zahmet edip yorum yazan herkese çok teşekkürler...

Bak işte buna kesinlikle evet derim. Özellikle style paketli 1.4 atmosferik ibizalar harika. Forumda bir çok kişi aynı aracı LPG ile kullanıyor ve tam uyumlu motor ile hiçbir sorun yaşamadılar. Üstelik boş bir araç da değil. Dizel dacia yerine atmosferik ibiza tercihim olur. Ben şu an 2013 dizel symbol kullanıyorum. Baktığın stepway ile aynı kasa iç dış komple her yeri. Sadece adı symbol, tüm parçalar dacia şaseye kadar. Rezalet bir araba Ses gelmeyen hiçbir yeri yok. Yalıtım sıfır. Tek güzel yanı yakıtı ama aynı yakıtı LPG ile de yakalamak zaten mümkün. Sonuç olarak kaliteli olsun derim. Ibiza, dacia'dan cok daha konforlu ve kalitelidir.

hmd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SCT Üyesi

Durum
    İsim
    Hamdi
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Leon Style 1.0 EcoTSI 115 HP DSG Adv
    Yer
    İstanbul [34]
    Semt
    GaziOsmanPaşa
    Konular
    2
    Likes (Verilen)
    118
    Likes (Alınan)
    108
    Plaka

İbizayı savunayım hemen Abi ibiza kendi çapına göre kimseyi yakıtta üzmez. Dizele göre elbette yakıt farkı olacaktır, bu da aklına ibizanın çok yaktığını getirmesin. Basmaktan bahsetmiyorum ve kendi kullanımı mı söyleyeyim. İbiza normal halinde şehir içinde 6.4 yakıyor (5,8 yaktığımda oldu). Paket olarak tabiki karar size kalmış fakat bende aynı motoru kullanıyorum ve bu araç daha ne yapsın diyorum Şehir içinde normal hali 6.4(istersen artarda düşerde) şehir dışı uzun yolda 700km rahat görüyor üstünü yapmak bonus(750 gördüm ve 40 km menzil vardı). Dizel kıyasına gelince, sıfır dizel fiyatlarıyla bu aracın arasındaki fiyat malum. Renault grubunun az yakma konusunu tartışmaya gerek yok zaten

SCT Üyesi

Durum
    İsim
    eren
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Yer
    İzmir [35]
    Semt
    buca
    Konular
    4
    Likes (Verilen)
    9
    Likes (Alınan)
    3
    Plaka

İnşallah öyle olur kardeşim, arabama teklif geldi yarın satılırsa gidip ibiza 1.2 alcam hayırlısı. Lpg araştırdım prins 4.5 Romano 2700-2800 atiker 2300 civarı oluyormuş. 1-2 sene sonra garanti bitince lpg bakarım ya da yakittan memnunsam hiç elletmem , hayırlısı ...

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)