Etiketlenen üyelerin listesi

Beğen Beğen:  0
2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    SCT Üyesi

Durum
    İsim
    ramazan
    Kan Grubu
    A Rh (-)
    Aracı
    Ibiza Signo 1.4 16V
    Yer
    Diyarbakır [21]
    Konular
    0
    Likes (Verilen)
    0
    Likes (Alınan)
    0
    Plaka

Standart İbizada stop etme rolantiden düşme tekleme sorunu

Merhaba arkadaşlar 2003 model 1.4 signo benzin lpg aracını 4 ay önce aldım ilk başta olan az sayıda stop etme sorunu şimdi daha çok baş gösterdi bununla beraber tekleme araçta titreme rölantiden düşme dalgalanma sabahları marşa bir kaç defa basmam öle çalışması.bu arada rölanti 500 600 devirde sürekli her an stop edecek seviyede duruyor boştayken. Yokuş yukarı çıkarken devriyajdan ayağımı çeker çekmez devrini alamayıpta spop ediyor.Defalarca sanayiye gitmeme rağmen sorunun ana kaynağı çözülemedi ilk başra gaz kelebeği dendi temizlendi lgp filtresi dendi temizlendi. Bujiler buji kaploları ateşleme bobini akü birçok şeye bakıldı yine aynı. En son 2 gün önce benzin pompası denildi onuda değiştim yine aynı sorun stop etme sorunu daha çok arttı. Stop etme sorunu lpg ve benzindede aynı şekilde. En son bana gaz kelebeğini değişelim çözülür diyor ama garantisini vermiyor pahalı bir parça sonuçta çözüm o değilse nie değişim . arkadaşlar sizden ricam çözüm ve önerilerinizi bekliyorum. Arabayı satacam bu şekilde giderse alan kişiyede yazık şimdi sorun çözükmeyecekse çok teşekür ediyorum her cevabınız için şimdiden .

Hisarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SCT Kıdemli Üyesi

Durum
    İsim
    Ümit
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Aracı
    Ibiza Cupra 1.4 TSI DSG
    Yer
    Antalya [7]
    Semt
    Konyaaltı
    Konular
    6
    Likes (Verilen)
    4819
    Likes (Alınan)
    2874
    Plaka

@Serkan2134 ; Geçmiş olsun ateşleme ve filtrasyon kısımlarına bakılmış muhtemelen emme manifolduna yakın yerlerden hava alıyordur yıla bağlı manifoldun plastik aksamında çatlak oluşup hava alabilir boğaz kelebeğinin mili eğri olup konumu bozulduğundan uygun karışımı vermiyor olabilir daha önce sıcakken söküldüyse aliminyum alaşım olduğundan sıcakken eğilme yamulma oluşumu gözle bakınca fark edilmez çıkmacılardan düzgün bir boğaz kelebeği bulup deneyin tarifleriniz karbürasyon karışım kısmında hava almaya benziyor pistonların kompresyonunu da ölçtürün vakum kaçakları olabilir kolaylıklar dilerim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)